Jak ušetřit za korektora

aneb Co zvládnete sami

ebook korektury

Vaše texty mohou být bez chyb, vaše texty mohou být dokonalé.

I bez korektora.

Respektujeme vaše soukromí a nikdy vám nebudeme posílat spam.

Co v ebooku najdete

 • Praktické ukázky
  Vybrala jsem nejčastější chyby a chybičky druhých, takže uvidíte, jak váš text vypadat nemá, a hned vedle najdete návod na správné řešení. Ve vašich textech už chyby nebudou.
 • Základy formátování
  Zvyknete-li si na několik jednoduchých postupů formátování, psaní vám půjde samo a bez rozčilování, text bude úhledný a hlavně bude mít profesionální podobu.
 • Zásady typografie
  Zjistíte, že zdánlivé drobnosti postaví váš text o jednu dvě úrovně výš. Nebudete mít např. špatně rozdělená slova, osamocené nadpisy či řádky a mohla bych jmenovat spoustu dalšího.
 • Pobavení
  Doufám. To vše najdete v tomto ebooku.

Co o ebooku říkají

Děkuji za bezva ebook. Je psán s nadhledem a dávkou vtipu, který se mi líbil. Skvělé jsou zmíněné vychytávky v podobě klávesových zkratek. Práci s textem dost usnadní. Některé jsem fakt neznala. Úžasné je doplnění textu o konkrétní případy, takže se vám hezky spojí čtená teorie s praxí a lépe pochopíte, co tím chtěl básník, vlastně paní Jana, říct. Každopádně po přečtení jsem objevila dost oblastí, ve kterých chybuji a ani mě to nenapadlo! Takže děkuji.
Veronika MašínováVirtuální škola podnikatelské samostatnosti http://samostatnypodnikatel.cz/
Janin ebook mi doslova otevřel oči. Dosud jsem si myslela, že s Wordem a českým jazykem docela umím, ale opak je pravdou. Paní Jana je velmi vtipná a doplňuje text moc pěknými příklady z praxe. Ebook doporučuji každému, bez výjimek, v podstatě by to měla být povinná četba jako Babička od Němcové. Děkuji za tento ebook. Díky Janě se snad brzy naučím psát česky a formátovat texty i já!
Pavlína Štefanová www.pavlinastefan.com
“Tohle dílko je opravdu nabité informacemi. Po jeho přečtení jsem si opět uvědomila, jak důležité jsou pro psaný text tyto věci. A jaké mám mezery. Děkuji za něj, myslím že mi při tvorbě dalšího ebooku hodně pomůže.”
Ivana Cikánková realitní poradce, www.ivanacikankova.cz
Ebook Jany Balcarové „Jak ubrat práci korektorovi“ jsem přečetl s velkým zájmem a chutí, jelikož jsem sám autorem knihy pro výtvarníky s názvem Portrét a hlava (a další připravuji…). Přesto, že se jedná spíše o výtvarnou knihu, je v ní množství textu, které nelze ignorovat nějakými pravopisnými nebo jinými nedostatky. Velmi dobře jsem si uvědomoval, že tištěná kniha je zcela něco jiného než text, který se čte na monitoru PC nebo jako soukromé sdělení (i když v praxi by to být nemělo). Oslovil jsem několik korektorů, ale ani jeden nebyl schopen se pod svou kontrolní práci podepsat. Což mě překvapilo, kolik je tady v ČR rádoby „profíků“. Teprve až po několika zoufalých pokusech jsem odchytil Janu a domluvili jsme se, že pomůže. Jelikož času bylo málo a kniha již chtěla do tiskárny, ihned se do oprav pustila. Její práce byla svižná, rychlá a nekompromisní. Přesto, že jsem se považoval za dobrého anebo alespoň ucházejícího „češtináře“, měl jsem mnohdy orosené čelo nad množstvím chyb, které se mi podařilo napáchat. Proto, pokud Vám záleží na Vašich textech, chcete je mít čitelné a srozumitelné, svěřte se do rukou profesionála, nebo si přinejmenším kupte nějaký Janin ebook, ve kterém Vám poradí, jak na to. Těším se na spolupráci na dalších knihách. Martin Ševčík – Tajemství kresby
Autor
Martin ŠevčíkAutor knihy Portrét a hlava

Chci vědět, jak ušetřit za korektora a přesto mít text bez chyb a pěkně upravený.